AVISTA Łążyn - UKS ŻAK Jamielnik 5:2 (3:1)

W sobotę (30 maja) w Parku w Fijewie rozegrane zostało spotkanie XXIII kolejki B-klasy pomiędzy AVISTĄ Łążyn a UKS ŻAK Jamielnik. Faworytem potyczki była ekipa z Gminy Lubawa, która plasuje się na VI pozycji w ligowe tabeli. Ich rywale z kolei przed meczem z AVISTĄ zajmowali dopiero XI lokatę.

Ku zdziwieniu kibiców i piłkarzy AVISTY pierwszą bramkę zdobyli reprezentanci Gminy NML a dokładniej Bartosz Brzozowski (12'). Gospodarze uspokoili swoją grę i przystąpili do realizowania założeń taktycznych. W 20 minucie wyrównał z rzutu karnego Mariusz Kowalkowski. 120 sekund póżniej na prowadzenie Łążyn wyprowadził Łukasz Junkier. Trzeciego gola dorzucił Paweł Senkowski (27') i do przerwy mamy 3:1.

Po przerwie podwyższył Damian Golder (49'). Goście w 72 minucie spotkania, po rzucie karnym wykonywanym przez Pawła Wybult, zmniejszyli różnicę bramkową, ale ostatnie słowo należało do gospodarzy. Wynik na 5:2 dla AVISTY ustalił Karol Żuchowski.