B-klasa (12/26 oraz 13/26): Porażka i zwycięstwo na zakończenie rundy

Porażka z Płomieniem oraz zwycięstwo z Wichrem - to bilans dwóch ostatnich spotkań tej rundy w wykonaniu piłkarzy z Łążyna. Wynik dobry choć przy odrobinie szczęścia mógł być lepszy.

Sobotnie spotkanie z liderem już przed meczem zapowiadało się jako bardzo trudny pojedynek dla "niebieskich". Goście od początku przeważali, prowadzili grę i trzeba przyznać jak na B-klasę prezentowali się naprawdę dobrze. Gospodarze jednak nie chcieli tanio sprzedać skóry. Postawili się faworyzowanemu rywalowi i gdyby nie słaba skuteczność piłkarzy z Łążyna sobotni mecz mógłby zakończyć się zupełnie inaczej.

Avista: Lewalski - Guzowski, Kowalkowski (67' Weinar W), Czarnecki K., Weinar Sz. - Rynkowski, Smuorek, Rubalewski, Junkier, Kempkowski - Zelma (45' Senkowski)

Wtorkowy pojedynek w Bratianie był również bardzo ciekawym spotkaniem. "Niebiescy" zagrali bardzo mądrzę i co ważne skuteczniej niż miało to miejsce w sobotę. Dzięki trafieniom Łukasza Rubalwskiego i Patryka Kempkowskiego to oni po spotkaniu mogli się cieszyć z 3 punktów i w radosnych nastrojach zakończyć rundę jesienną. Warty odnotowania jest również fakt, że z powodu problemów kadrowych w bramce Avisty stanął Karol Kuczyński. Może on pochwalić się skuteczną i bardzo ważną interwencją z 85', kiedy to obronił ... rzut karny.

Bramki: 25' Rubalewski, 70' Kempkowski

Avista: Kuczyński - Weinar Sz., Czarnecki K., Kowalkowski, Guzowski - Rubalewski (80' Żuchowski), Rynkowski (65' Weinar W.), Smuorek, Kempkowski - Junkier, Senkowski (75' Zelma)