B-klasa (2/18): Mewa Smykowo - Avista 1:3 (1:2)

W pierwszej odsłonie ligowych zmagań piłkarze Avisty odnotowują premierowe zwycięstwo. W niedzielnym spotkaniu pewnie pokonali Mewę Smykowo 3:1 (2:1). Łupem bramkowym podzielili się Łukasz Junkier (x2) oraz Marek Wierzbowski.
Podopieczni Łukasza Rubalewskiego przystąpili do spotkania w roli faworyta i co ważne pewnie wywiązali się z pokładanych w nich nadziejach. Choć trzeba przyznać, ze zwycięstwo nie przyszło im łatwo. Mecz rozgrywany był w bardzo trudnych warunkach przy silnym wietrze i padającym deszczu. Warto również pochwalić gospodarzy za ich bardzo ambitna postawę. Grali bardzo agresywnie starając się za wszelką cenę przerywać ataki „niebieskich” oraz szukać swojej szansy w kontraktach. Kibice zgromadzeni na boisku w Smykowie na pierwsza bramkę musieli czekać do 34 minuty, kiedy to precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Marek Wierzbowski wyprowadzając na prowadzenie drużynę z Łążyna. Już 5 minut później drogę do siatki znalazł Łukasz Junkier czym podwyższył wynik spotkania na 2:0. Bramka ta niestety nie podziałała za dobrze na „niebieskich”, którzy poczuli się zbyt pewni i zaczęli popełniać proste błędy co bez skrupułów wykorzystali gospodarze. Jeszcze przed przerwą strzelają bramkę kontaktową z rzutu karnego podyktowanego za zagranie ręka. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Goście próbowali podwyższyć wynik lecz tak jak i w pierwszej odsłonie marnowali klarowne sytuacje. Swoich szans próbowali również piłkarze Mewy lecz ich akcje kończyły się zazwyczaj na dobrze dysponowane defensywie Avisty. Wynik spotkania ustalił w 78 minucie Łukasz Junkier kończąc ładną akcje wyprowadzoną przez Karola Józefowicza.