B-klasa (4/18): UKS Żak Jamielnik - Avista 2:2 (1:1)

W wyjazdowym spotkaniu 4 kolejki spotkań o mistrzostwo B-klasy piłkarze Avisty podzielili się punktami z UKS Żak Jamielnik. Obie bramki dla „niebieskich” zdobył Marek Wierzbowski.

Z pewnością nie tak wyobrażali sobie to spotkanie piłkarze i kibice drużyny z Łążyna. Mając w pamięci poprzednie spotkania rozgrywane w Jamielniku można było się spodziewać ciężkiej przeprawy lecz mimo wszystko to „niebiescy” wybierali sie na to spotkanie po 3 punkty i niestety nie zrealizowali swojego planu. Początek spotkania nie zapowiadał żeby coś złego mogło się przytrafić gościom. Rozpoczęli spokojnie spotkanie, grając piłką i próbując zaskoczyć przeciwnika. Gospodarze ograniczali sie do głębokiej defensywy szukają swojej szansy w kontrach. Po jednej z nich niespodziewanie objęli prowadzanie, zdobywając bramkę po precyzyjnym uderzeniu z rzutu wolnego. Na odpowiedz goście nie trzeba było długo czekać. Błąd golkipera Jamielnika z zimna krwią wykorzystał Marek Wierzbowski. Po strzelonej bramce obraz gry nie uległ zamianie. Na kolejne bramki trzeba było czekać do II połowy meczu. N prowadzanie wyszli ponownie piłkarze z Jamielnika, wykorzystując rzut kary podyktowany w bardzo kontrowersyjnych okolicznościach. Honor piłkarzy Avisty uratował ponownie Marek Wierzbowski zdobywając bramkę w doliczonym czasie gry również przy współudziale bramkarza z Jamielnika.

Niestety na pewno nie można uznać tego spotkania do udanych. Piłkarze Avisty posiadali przewagę optyczna lecz nie potrafili jej udokumentować bramkami. Wiele kłopotów sprawiła im dzisiaj bardzo ambitnie grająca defensywa gospodarzy. Czasami w grze podopiecznych Łukasza Rubalewskiego było za dużo chaosu i brakowało pomysłu jak przebić się prze szczelny mur defensywy Jamielnika. Wiele akcji przeprowadzanych było za szybko przez co łatwo tracili piłkę i narażali się na kontry. Niestety patrząc na pozostałe wyniki tej kolejki piłkarze Avisty bardziej stracili dziś 2 punkty niż zyskali 1.

UKS Żak Jamielnik - Avista 2:2 (1:1)

Bramki: 10’, 72' Wierzbowski
Avista: Lewalski - Brzezicki (46' Golder), Marchelek, Kempkowski - Józefowicz (80' Żuchowski), Czarnecki, Rynkowski (65' Kuczyński), Senkowski (75; Weinar), Rubalewski - Junkier, Wierzbowski