Przed ligowym weekendem

Przed nami ostatnia odsłona zmagań w piłkarskiej B-klasie. Podopieczni Łukasza Rubalewskiego udają się do Iławy na mecz z aktualnym liderem rozgrywek iławskim Jeziorakiem. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę godzinie 15:00.

Najbliższy rywal „niebieskich” jest zespołem, którego nie trzeba nikomu przedstawić. Przez wiele lat był to bowiem zespół, który wiódł prym w naszym województwie. Ostatnie lata nie są jednak zbyt udane dla iławskiej piłki. W efekcie wielu zawirowań i problemów Jeziorak wylądował w B-klasie. Pomimo usilnych prób w poprzednim sezonie nie udało się jednak wywalczyć promocji do wyższej klasy rozgrywkowej. Obecnie widać, że działacze klubu wyciągnęli wnioski z zeszłorocznych rozgrywek. W klubie doszło do dużych zmian co na pewno ma wielki wpływ na postawę Jeziorka w sezonie 2015/2016. Iławski klub jak na razie prowadzi w ligowej tabeli z kompletem punktów. Ma już zapewniony tytuł mistrza jesieni i bardzo dobra pozycję startową przed rundą wiosenną. To, że najbliższy rywal piłkarzy z Łążyna prezentuje się bardzo dobrze powinno być również dobra wiadomością dla kibiców …. Avisty. Nie od dziś wiemy, że „niebiescy” lubią i potrafią grać z mocniejszymi przeciwnikami. Udowodnili to nie raz i miejmy nadzieję, że pokarzą to również w sobotę na stadionie w Iławie.

Pary 9 kolejki:
Jeziorak Iława - Avista Łążyn 24 października, 15:00

GKS LZS Szymbark - Uks Żak Jamielnik 24 października, 15:30
Wicher Gwiździny - Iskra Smykówko 25 października, 14:00
Mewa Smykowo - Olimpia Kisielice 25 października, 14:00

------------------------------------------------------------------------------------------------

Jeziorak Iława – Avista
Sobota 24.10.2015