Przed ligowym weekendem

Jutro o godzinie 13:00 w Jamielniku zainaugurowany zostanie nowy sezon w IV grupie Warmińsko - mazurskiej B-klasy. Dla piłkarzy z Łążyna będzie to jubileuszowy, 10 sezon w rozgrywkach prowadzonych przez WMZPN.
W porównaniu z poprzednim sezonem w "naszej" grupie doszło do dużych zmian. Do rozgrywek przystąpi zaledwie 9 drużyn. Wiosną 2015 awans do A-klasy wywalczyły drużyny z Ulnowa, Złotowa i Turznicy. Ponadto zespół z Kunek w obecnym sezonie rywalizuje  w III grupie B-klasy a tuż przed startem rozgrywek z ligi wycofała się drużyna Oristo. Do ligi dołączył natomiast spadkowicz z A-klasy czyli drużyna Olimpii Kisielice. Zgodnie z regulaminem rozgrywek awans do A-klasy uzyska tylko zwycięzca grupy.
Najczęściej w roli faworytów do awansu wymienia się drużyny Jezioraka Iława, Olimpii Kisielice oraz Wichru Gwiździny. Jak na tym tle zaprezentują "niebiescy"? W przerwie letniej w drużynie doszło do kliku zmian ale co ważne są to głównie wzmocnienia oraz powroty. Pełna kadra na rundę jesienna zaprezentowana zostanie w oddzielnym newsie.

Pary 1 kolejki:
LZS Jamielnik        - Iskra Smykówko         30 sierpnia, 13:00