B-klasa (3/18): Avista - GKS LSZ Szymbark 4:1 (2:0)

W swoim drugim ligowym spotkaniu piłkarze z Łążyna pokonali na własnym terenie GKS LZS Szymbark 4:1 (2:0). Strzelcami bramek byli Marek Wierzbowski (x2), Łukasz Junkier oraz Damian Golder.

Początek spotkania nie zapowiadał, że spotkanie może zakończyć się takim wynikiem. Goście z Szymbarka zaczęli spotkanie bardzo ofensywnie i od początku przejęli inicjatywę na boisku. Gdyby wykazali się lepszą skutecznością w 15 minut mogli doprowadzić do stanu 0:2. Na szczęście dla podopiecznych Łukasza Rubalewskiego nie wykorzystali oni dwóch sytuacji „1 na 1” z Karolem Mergalskim. Wysokie tempo spotkania lepiej jednak wytrzymali piłkarze z Gminy Lubawa. Po początkowych problemach zaczęli powoli przejmować inicjatywę. Kluczowe momenty tego spotkania miały miejsce miedzy 30 a 35 minutą. Wynik spotkania otworzył po indywidualnej akcji Łukasz Junkier a 5 minut później kibice „niebieskich” cieszyli się po trafieniu Marka Wierzbowskiego. Druga połowa upłynęła już zdecydowanie pod dyktando piłkarzy Avisty. Podopieczni Łukasza Rubalewskiego grali pewnie i co ważne skutecznie. Kolejne trafienia dołożyli Damian Golder oraz ponownie Marek Wierzbowski. Co prawda goście odpowiedzieli jeszcze honorowym trafieniem lecz na więcej nie było już ich stać tego dnia a 3 punkty zostały w Łążynie.