Przed meczem WPP

W najbliższą środę piłkarzy Avisty czeka nie małe wyzywanie. W ramach 1/32 WPP w Parku w Fijewie gościć będą beniaminka IV-ligi Unię Susz. Początek spotkania o godzinie 15:30.

Ostatni pojedynek miedzy tymi drużynami miał miejsce w sezonie 2006/2007, kiedy to obie ekipy rywalizowały ze sobą w B-klasie. Dla piłkarzy z Łążyna był to wówczas pierwszy, debiutancki sezon w rozgrywkach W-MZPN. Natomiast piłkarze z Susza wówczas pewnie kroczyli w kierunku A-klasy. Nie mogą więc dziwić wyniki jakie wtedy padły czyli 9:1 oraz 1:3 dla piłkarzy z Susza. Od tego czasu upłynęło już dużo czasu i zarówno jedna jak i druga drużyna przeszły duże metamorfozy. Piłkarze Unii są beniaminkiem IV-ligi. Jak do tej pory prezentują sie bardzo dobrze. Po 8 kolejkach zgromadzili na swoim koncie 16 punktów i zajmują wysoką 4 pozycję w tabeli. W pokonanym polu pozostawili takie zespoły jak Śniardwy Orzysz, Tęcza Biskupiec, Mamry Giżycko czy Mrągowia Mrągowo. Nie trudno więc stwierdzić, że to właśnie podopieczni Jarosława Płoskiego są zdecydowanym faworytem środowego spotkania.

Trudno porównywać osiągnięcia obu zespołów biorąc pod uwagę różnicę lig jaka ich dzieli. Nie mniej jednak warto pochwalić ekipę „niebieskich” za imponujący początek sezonu. Po 3 dotychczas rozegranych spotkaniach podopieczni Łukasz Rubalewskiego mogą się pochwalić 3 zwycięstwami i imponującym bilansem bramkowym 10-3. Wliczamy w to również spotkanie w ramach 1/64 WPP zakończone zwycięstwem 3:1 z Delfinem Rybno. Choć większość z pewnością wróży piłkarzom Avisty srogą porażkę możemy być pewni, że tak jak w latach ubiegłych nie zabraknie im determinacji i ambicji żeby pokazać się z jak najlepszej strony. A jak wiadomo w piłce wszystko jest możliwe…