WPP (1/32): Avista - Unia Susz 2:5 (0:2)

Pomimo dzielnej i ambitnej postawy piłkarze Avisty musieli uznać wyższość IV-ligowego rywal a. Choć wynik o tym nie świadczy chwilami pachniało małą sensacją. Ostatecznie jednak to goście zwyciężyli 2:5 (0:2) i to oni zagrają w 1/16 WPP.

Podopieczni Łukasza Rubalewskiego podeszli do spotkania z dużym respektem dla wyżej notowanego rywala. Rozpoczęli spotkanie spokojnie skupiając się głownie na defensywie, chcąc jak najdłużej nie stracić bramki. Fakt ten w 100% wykorzystali piłkarze z Susza, którzy całkowicie przejęli kontrole nad wydarzeniami na boisku. Przewyższali „niebieskich zarówno pod względem kondycyjnym jak i technicznym. Byli zespołem lepszym i zasłużenie schodzili do szatni z dwubramkowym prowadzaniem. Przerwa podziałała bardzo dobrze na zawodników z Gminy Lubawa. Wprowadzone zmiany w taktyce oraz personalne pozwoliły „niebieskim” na bardziej odważną grę. Gospodarze zaczęli coraz śmielej atakować co w końcu przyniosło bramkę kontaktową, której autorem był Marek Wierzbowski. W przeciągu następnych 5 minut kibice zgromadzenie w Parku w Fijewie przeżyli prawdziwą huśtawkę nastrojów. Najpierw goście powiększają prowadzenie na 1:3 a niespełna 2 minuty później kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego popisuje się Łukasz Rubalewski doprowadzając do stanu 2:3. Strzelona bramka dodała skrzydeł piłkarzom Avisty, którzy dość niespodziewanie przejęli inicjatywę na boisku i byli bardzo blisko doprowadzenia do wyrównania (kapitalna obrona golkipera z Susza po strzale Damiana Golder oraz słupek po strzale Łukasza Rubalewskiego). Kluczowym momentem spotkania była 83 minuta. Po faulu obrońcy Unii sędzia spotkania dyktuje rzut karny dla Avisty. Niestety ku rozpaczy kibiców Mariusz Kowalkowski przegrywa pojedynek z bramkarzem gości. Na dodatek chwile później goście wyprowadzają dwie zabójcze kontry przypieczętowując zwycięstwo w tym meczu.