B-klasa (6/18): Jordan Kazanice - Avista 0:0

Pierwsze i jedyne w tej rundzie derby Gminy Lubawa zakończone bezbramkowym remisem. Po spotkaniu, które miało być walką o pozycje wicelidera najbardziej zadowolony jest … iławski Jeziorak, który dzięki zwycięstwu umocnił się na pozycji lidera.

Przed meczem zarówno jedna jak i druga ekipa zapowiadała walkę o zwycięstwo. Stawką były bardzo ważne 3 punkty, które miały pozwolić zwycięskiej drużynie utrzymać bliski kontakt z liderem z Iławy. Trzeba przyznać, że przedmeczowe spekulacje znalazły potwierdzenie na boisku. Być może niedzielny pojedynek nie był wielkim piłkarskim widowiskiem ale z pewnością był bardzo ciekawym, wyrównanym derbowym pojedynkiem. Obie drużyny stworzyły sobie kilka ciekawych sytuacji, z których kilka powinno zakończyć się bramka. Najlepszą okazje strzelecką dla „niebieskich” miał w drugiej odsłonie Marek Wierzbowski, którego strzał głowa z linii bramkowej wybił obrońca gospodarzy. Warto również wspomnieć o dwóch kluczowych interwencjach Łukasza Lewalskiego, który popisując się niebywałym refleksem uratował swoją drużynę przed utratą bramki. Wynik spotkania nie krzywdzi żadnej ze stron lecz również nikogo nie zadowala.

Jordan Kazanice – Avista 0:0

Avista: Lewalski - Borkowski, Kowalkowski, Kempkowski - Czarnecki, Rubalewski, Smuorek, Senkowski (71' Weinar W.), Józefowicz (55' Golder) - Junkier, Wierzbowski