Przed ligowym weekendem

Przed nami kolejna odsłona zmagań w piłkarskiej B-klasie. Oczy kibiców piłki nożnej z Gminy Lubawa skierowane będą na Kazanice gdzie dojdzie do derbowego pojedynku pomiędzy ekipami Jordanu i Avisty. Początek spotkania o godzinie 14:00.

Niedzielny spotkanie zapowiada się niezwykle emocjonująco. Obie drużyny prezentują się jak na razie bardzo dobrze. Podopieczni Mirosława Tomaszewskiego są aktualnym wiceliderem tabeli. Po rozegraniu 5 spotkań zgromadzili 12 punktów. Mogą pochwalić się również imponującym bilansem 4 zwycięstw (Mewa - D, Jamielnik – W, Olimpia – W, Iskra – D) oraz 1 porażki (Szymbark – W). Warto również zwrócić uwagę na fakt, że defensywa Jordanu należy jak na razie do jednej z najlepszych w lidze (lepiej wypada tylko Jeziorak). W 5 spotkaniach stracili zaledwie 3 bramki (defensywa Avisty 6 bramek w 4 spotkaniach). W statystykach strzelonych bramek lepiej prezentują się podopieczni Łukasza Rubalewskiego, którzy 12-krotnie pokonali bramkarzy rywali. Ofensywa Jordanu może pochwalić się 10 trafieniami, rozgrywając jeden mecz więcej.

Po zwycięstwie w ostatniej kolejce z Olimpią nastroje w ekipie z Łążyna poprawiły się. Spotkanie w Jamielniku było dla „niebieskich” przysłowiowym zimnym prysznicem, który dobrze wpłyną na ich morale i postawę na boisku w meczu z Kisielicami. Zarówno piłkarze jak i sztab szkoleniowy wiedzą, że czeka ich w niedziele ciężkie spotkanie lecz zapowiadają walkę na całego, o 3 punkty i prestiż w Gminie.

Pary 6 kolejki:
UKS Żak Jamielnik - Jeziorak Iława 2000 4 października, 13:00
Iskra Smykówko - Mewa Smykowo 4 października, 14:00
Jordan Kazanice - Avista Łążyn 4 października, 14:00
Olimpia Kisielice - Wicher Gwiździny 4 października, 15:00
Pauza: GKS LZS Szymbark

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jordan Kazanice - Avista

Niedziela 4.10.2015