Przed meczem WPP

W środę po 2 miesięcznej przerwie na boisko wybiegną podopieczni Łukasza Rubalewskiego. Rywalem „niebieskich” w 1/64 WPP będzie grający w Lidze okręgowej Delfin Rybno. Początek spotkania o godzinie 17:00 w Parku w Fijewie.
Środowy rywal piłkarzy Avisty jest świeżo upieczonym beniaminkiem ligi okręgowej. W rozegranych do tej pory 6-ciu spotkaniach zdobyli 10 punków. W pierwszych 3 kolejkach pokonali kolejno Polonię Iłowo, Czarnych Rudzienice oraz Radomniak Radomno. Po zaskakująco udanym starcie przyszły pierwsza porażka z Żurawiem Godkowo oraz w ostatniej kolejce z Grunwaldem Gierzwałd (obie na własnym terenie). W międzyczasie podzielili się jeszcze punktami z Welem Lidzbark.
Piłkarze z Łążyna już od kilku lat regularnie zgłaszają swój udział w rozgrywkach WPP. Dzięki startom w tych rozgrywkach kibice „niebieskich” mogli być świadkami pojedynków swoich pupili z dużo wyżej notowanymi rywalami takimi jak występujące w Ewingi Zalewo, Jeziorak Iława (Liga okręgowa) czy nawet Start Działdowo oraz GKS Wikielec (III liga).
Pomimo tego, że tak jak w latach ubiegłych podopieczni Łukasza Rubalewskiego nie są faworytem środowego spotkania mamy nadzieję że zaprezentują pełnię swoich umiejętności i sprawą nie mały problem rywalowi z Rybna

Historia starów „niebieskich” w WPP:
-> 2010/2011
I runda: Avista - Kormoran Ruszkowo 1:2

-> 2011/2012
I runda: Avista – Ewingi Zalewo 0:0 p.d. k. 3:4

-> 2012/2013
I runda: Avista - Iskra Narzym 2:4

-> 2013/2014
1/64: Avista – Jeziorak Iława p.d. 2:1
1/32: Avista - Start Działdowo 0:3

-> 2014/2015