WPP (1/64): Avista - Delfin Rybno 3:1 (0:0)

Piłkarze Avisty po raz kolejny sprawiają nie małą niespodziankę eliminując z rozgrywek WPP wyżej notowanego rywala. Tym razem po wyrównanym i pełnym walki meczu pokonali grający w Lidze okręgowej Delfin Rybno. Imponujący debit w „niebieskich” barwach zaliczył Marek Wierzbowski, który zaliczył dwa trafienia.
Dla podopiecznych Łukasza Rubalewskiego środowy mecz był dopiero pierwszym oficjalnym spotkaniem w tym sezonie. Tłumaczyć to może bardzo słaby początek meczu w wykonaniu piłkarzy z Łążyna. W poczynaniach gospodarzy widać było dużą nerwowość i brak zgrania z nowymi zawodnikami. Mogło ich to wiele kosztować, gdyż pozwolili rywali stworzyć kilka dogodnych sytuacji które mogły zakończyć się bramką. Na szczęście wraz z upływem czasu „niebiescy” prezentowali sie coraz lepiej. Udało się im nawet dwukrotnie umieścić piłkę w bramce lecz uczynili to będąc na pozycji spalonej. Jako pierwsi z zdobycia gola cieszyli się piłkarze z Rybna zdobywając bramkę po kontrowersyjnym rzucie karnym. Na szczęście dla miejscowych kibiców stracona bramka nie pocięła skrzydeł piłkarzom Avisty. Niespełna 10 minut później doprowadzili oni do wyrównania a po upływie kolejnych 8 minut mogli się już cieszyć z prowadzenia. Autorem obu bramek był debiutujący w barwach Avisty Marek Wierzbowski. Druga bramka dodała pewności gospodarzom, którzy zaczęli grac coraz pewniej, co z kolei przynosiło zagrożenie pod bramką strzeżoną przez byłego golkipera „niebieskich” Piotra Kowalskiego. Warto odnotować tu min. przegrany pojedynek „1 na 1 z bramkarzem” Marka Wierzbowskiego, strzał w poprzeczkę Łukasza Rubalewskiego czy strzał głową Mateusza Smuorka wybity z linii bramkowej. Wynik spotkania ustalił w doliczonym czasie gry Łukasz Rubalewski po strzale z rzutu wolego podyktowanego … na środku boiska. Podobnie jak przy rzucie karnym dla gości tak i w tej sytuacji nie obeszło się bez sporych kontrowersji, gdyż tak na prawdę chyba tylko sędzia widział jak piłka przekraczała linie boiska i wpada do siatki. Równie zaskoczeni tą bramką co goście byli piłkarze Avisty, którzy słysząc gwizdek myśleli ze to … koniec spotkania.

(1/64 WPP): Avista - Delfin Rybno 3:1 (0:0)
Bramki: 63', 71' Wierzbowski, 92' Rubalewski
Avista: Lewalski - Guzowski (74' Zelma), Kowalkowski, Czarnecki K., Brzezicki - Rubalewski, Rynkowski (46' Senkowski), Smuorek, Golder (60' Józefowicz) - Wierzbowski, Junkier (90' Żuchowski)